OM

Tingent är en snabbväxande konsultförmedlare inom tech. Vår uppgift är att säkerställa att våra kunder får in rätt konsult i rätt tid. Vi tycker att vi gör det bäst genom att vara personliga och lära känna våra kunder och konsulter. Vi är nyfikna och engagerade och vi är stolta över det förtroende vi får, och det arbete vi gör.

Team Tingent

vad vi gör

Vi gör konsultmarknaden lättillgänglig. Vårt jobb är att matcha rätt konsult till rätt uppdrag vid rätt tillfälle. Vi ger våra kunder tillgång till hela marknaden via en kontakt och hjälper konsulter att hitta uppdrag hos de hetaste techbolagen, från startup till marknadsledare.

Vi har kunskapen, nätverket och tiden som krävs för att leverera bästa möjliga lösning, oavsett storlek på uppdraget.

varför vi gör det

En av de största utmaningarna för lyckade konsultuppdrag är att beställare och konsult överhuvudtaget ska finna varandra. Detta är ofta en extra arbetsuppgift för både beställare och konsult som kräver erfarenhet, gedigen marknadskunskap och väldigt mycket tid.

Med ett ständigt uppdaterat nätverk och lång branscherfarenhet är vår målsättning att hjälpa både beställare och konsulter att få mer tid över till sina huvudsakliga uppdrag.

Vi som är tingent

Vi som arbetar på Tingent är olika på många sätt och det gillar vi! Vad vi alla har gemensamt är att när vi triggas igång, så gör vi det ordentligt. Och vi älskar att hitta lösningar!

Boris Batljan

Key Client Relations

boris@tingent.se

+46 708 75 05 29

Sevgi Saygin

Client Relations

sevgi@tingent.se

+46 707 34 68 71

Martin Leinar

Client Relations

martin@tingent.se

+46 790 74 28 78

Olle Freiman

Client Relations

olle@tingent.se

+46 720 90 28 47

Johannes Rahkolin

Client Relations

johannes@tingent.se

+46 72 090 28 45

Ola Grändås

Head of Partner Relations

ola@tingent.se

+46 766 26 18 60

Martina Fritjofsson

Partner Relations

martina@tingent.se

+46 709 56 36 50

Teodor Överli

Partner Relations

teodor@tingent.se

+46 722 82 20 30

Linn Nyberg

Head of Sales & Marketing

linn@tingent.se

+46 701 61 73 63

Amanda Melbe-Nyberg

Talent & Partner Relations

amanda@tingent.se

+46 720 90 28 52

Alexander Palm

Digital Growth & Business Development

alexander@tingent.se

+46 739 88 38 85

Andreas Samuelsson

Partner Relations | COO

andreas@tingent.se

+46 708 64 16 71

Mattias Blohm

CEO

mattias@tingent.se

+46 768 95 78 44

Milo

Troublemaker

Vill du jobba med oss?

Vi vill alltid komma i kontakt med dig som besitter en extraordinär förmåga att nätverka och skapa bra relationer. Just nu söker vi:

@wearetingent

Hur kan vi hjälpa dig?